4554-102J FIXED IND 1MH 290MA 2.9 OHM TH
Mfr Part #:
4554-102J
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 1MH 290MA 2.9 OHM TH
Stock on Request
4554-102J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
4554-102J Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1MH 290MA 2.9 OHM TH
4554-102J Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
4554-102J Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4554R-102J
4554R-102J
API Delevan Inc.
FIXED IND 1MH 290MA 2.9 OHM TH