44HB30-03-1-10N SWITCH ROTARY 125 DEG;C, GRND SH
Mfr Part #:
44HB30-03-1-10N
Mfr Name: Grayhill Inc.
Grayhill Inc.
Description:
SWITCH ROTARY 125 DEG;C, GRND SH
Stock on Request
44HB30-03-1-10N Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Length
Actuator Type
Angle of Throw
Circuit per Deck
Contact Material
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Depth Behind Panel
Index Stops
Mounting Type
Number of Decks
Number of Poles per Deck
Number of Positions
Termination Style
Voltage Rating
44HB30-03-1-10N Description
Short technical summary and product information.
44HB30-03-1-10N Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
44HB30-03-1-10N Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
44S30-03-1-10N
44S30-03-1-10N
Grayhill Inc.
SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V