4302R-272H FIXED IND 2.7UH 305MA 1.6OHM SMD
Mfr Part #:
4302R-272H
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 2.7UH 305MA 1.6OHM SMD
Stock on Request
4302R-272H Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
4302R-272H Description
Short technical summary and product information.
4302R-272H Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
4302R-272H Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4302-272H
4302-272H
API Delevan Inc.