4232R-472F FIXED IND 4.7UH 339MA 1.8OHM SMD
Mfr Part #:
4232R-472F
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 4.7UH 339MA 1.8OHM SMD
Stock on Request
4232R-472F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
4232R-472F Description
Short technical summary and product information.
4232R-472F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
4232R-472F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4232-472F
4232-472F
API Delevan Inc.