4130-G211-K4M1-30A CIR BRKR THRM 30A 240VAC 50VDC
Mfr Part #:
4130-G211-K4M1-30A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 50VDC
Stock on Request
4130-G211-K4M1-30A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
4130-G211-K4M1-30A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 50VDC
4130-G211-K4M1-30A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
4130-G211-K4M1-30A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4130-G411-K4M1-30A
4130-G411-K4M1-30A
E-T-A
CIR BRKR THRM 30A