413-K14-FN2-45A CIRC BRKR THRM
Mfr Part #:
413-K14-FN2-45A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
Stock on Request
413-K14-FN2-45A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
413-K14-FN2-45A Description
Short technical summary and product information.
CIRC BRKR THRM
413-K14-FN2-45A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
413-K14-FN2-45A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
413-K14-LN2-45A
413-K14-LN2-45A
E-T-A
CIR BRKR THRM 45A 115VAC 28VDC