410-K-2-02-10A CIR BRKR 10A 240VAC 110VDC
Mfr Part #:
410-K-2-02-10A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR 10A 240VAC 110VDC
Stock on Request
410-K-2-02-10A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
410-K-2-02-10A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR 10A 240VAC 110VDC
410-K-2-02-10A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
410-K-2-02-10A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
NDB2-63C10-1
NDB2-63C10-1
Nader
CIR BRK THERM MAG 10A 240VAC LVR