3300-IG8-P10-10A CIRC BRKR THRM MAGNETIC
Mfr Part #:
3300-IG8-P10-10A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM MAGNETIC
Stock on Request
3300-IG8-P10-10A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
3300-IG8-P10-10A Description
Short technical summary and product information.
CIRC BRKR THRM MAGNETIC
3300-IG8-P10-10A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
3300-IG8-P10-10A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
3300-IG2-P10-10A
3300-IG2-P10-10A
E-T-A
CIR BRKR THRM 10A
View Part
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC
View Part
3400-IG8-P10-10A
3400-IG8-P10-10A
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC
3600-P10-SI-10A
3600-P10-SI-10A
CIR BRKR 10A 250VAC 65VDC