3131-AF1PT-000000-000-16A CIR BRKR THRM 16A 250VAC 32VDC
Mfr Part #:
3131-AF1PT-000000-000-16A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 32VDC
Stock on Request
3131-AF1PT-000000-000-16A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
3131-AF1PT-000000-000-16A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 32VDC
3131-AF1PT-000000-000-16A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
3131-AF1PT-000000-000-16A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
3131-AF1NT-000000-1T2-16A
3131-AF1NT-000000-1T2-16A
E-T-A
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 32VDC
View Part
3131-AF1PT-000000-1T3-16A
3131-AF1PT-000000-1T3-16A
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 32VDC