3131-AF1PT-000000-000-12A CIR BRKR THRM 12A 250VAC 32VDC
Mfr Part #:
3131-AF1PT-000000-000-12A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 32VDC
Stock on Request
3131-AF1PT-000000-000-12A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
3131-AF1PT-000000-000-12A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 32VDC
3131-AF1PT-000000-000-12A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
3131-AF1PT-000000-000-12A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
3131-AF1PT-000000-1Y2-12A
3131-AF1PT-000000-1Y2-12A
E-T-A
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 32VDC
View Part
3131-AF1PT-000000-1Y3-12A
3131-AF1PT-000000-1Y3-12A
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 32VDC