3131-AF1HT-000000-1T2-15A CIRC BRKR THRM
Mfr Part #:
3131-AF1HT-000000-1T2-15A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
Stock on Request
3131-AF1HT-000000-1T2-15A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Illumination Voltage (Nominal)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
3131-AF1HT-000000-1T2-15A Description
Short technical summary and product information.
CIRC BRKR THRM
3131-AF1HT-000000-1T2-15A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
3131-AF1HT-000000-1T2-15A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
3131-AF1NT-000000-1T2-15A
3131-AF1NT-000000-1T2-15A
E-T-A
View Part
3131-AF1PT-000000-1T2-15A
3131-AF1PT-000000-1T2-15A
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC