3120-N311-P7T1-W04F-15A CIR BRKR THERM SWITCH 1P
Mfr Part #:
3120-N311-P7T1-W04F-15A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THERM SWITCH 1P
Stock on Request
3120-N311-P7T1-W04F-15A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
3120-N311-P7T1-W04F-15A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THERM SWITCH 1P
3120-N311-P7T1-W04F-15A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
3120-N311-P7T1-W04F-15A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
3120-N514-P7T1-W04F-15A
3120-N514-P7T1-W04F-15A
E-T-A
View Part
3120-N311-P7T1-W01D-15A
3120-N311-P7T1-W01D-15A
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC