224MKP275KG5 CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC RAD
Mfr Part #:
224MKP275KG5
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC RAD
Stock on Request
224MKP275KG5 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Termination
Tolerance
Voltage Rating
224MKP275KG5 Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC RAD