2-6500-P10-0.5A CIR BRKR THRM .5A
Mfr Part #:
2-6500-P10-0.5A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM .5A
Stock on Request
2-6500-P10-0.5A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
2-6500-P10-0.5A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM .5A
2-6500-P10-0.5A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
2-6500-P10-0.5A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
2-6500-P10-A3-0.5A
2-6500-P10-A3-0.5A
E-T-A
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 28VDC