2.5W 5K FL 120VBR20-U-HGT 25W 120V COOL WHITE FLOOD LED UP
Mfr Part #:
2.5W 5K FL 120VBR20-U-HGT
Mfr Name: Moon Visions
Moon Visions
Description:
25W 120V COOL WHITE FLOOD LED UP
Stock on Request
2.5W 5K FL 120VBR20-U-HGT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Lamp Type
Power (Watts)
Voltage
2.5W 5K FL 120VBR20-U-HGT Description
Short technical summary and product information.
2.5W 5K FL 120VBR20-U-HGT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
2.5W 5K FL 120VBR20-U-HGT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
2.5W 3.5K FL 120VBR20-D-BZT
2.5W 3.5K FL 120VBR20-D-BZT
Moon Visions
25W 120V WARM WHITE FLOOD LED DO
View Part
2.5W 3.5K FL 120VBR20-D-HGT
2.5W 3.5K FL 120VBR20-D-HGT
View Part
2.5W 5K FL 120VBR20-D-HGT
2.5W 5K FL 120VBR20-D-HGT
25W 120V COOLWHITE FLOOD LED DOW
2.5W 5K FL 120VBR20-D-BZT
2.5W 5K FL 120VBR20-D-BZT
25W 120V COOL WHITE FLOOD LED DO