1658-G41-00-P10-055838-14A CIR BRKR THRM 14A 240VAC 28VDC
Mfr Part #:
1658-G41-00-P10-055838-14A
Description:
CIR BRKR THRM 14A 240VAC 28VDC
Stock on Request
1658-G41-00-P10-055838-14A Specifications Quick View
Voltage Rating
1658-G41-00-P10-055838-14A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 14A 240VAC 28VDC
1658-G41-00-P10-055838-14A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
1658-G41-00-P10-055838-14A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
1658-G41-00-P10-14A
1658-G41-00-P10-14A
E-T-A
CIR BRKR THRM 14A 240VAC/28VDC
View Part
CIR BRKR THRM 14A 240VAC/28VDC