1658-G21-00-S83-25A CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
Mfr Part #:
1658-G21-00-S83-25A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
Stock on Request
1658-G21-00-S83-25A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
1658-G21-00-S83-25A Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC