1641-103H FIXED IND 10UH 228MA 1.62 OHM TH
Mfr Part #:
1641-103H
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 10UH 228MA 1.62 OHM TH
Stock on Request
1641-103H Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
1641-103H Description
Short technical summary and product information.
1641-103H Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
1641-103H Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
1641R-103H
1641R-103H
API Delevan Inc.