1330R-56F FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM SMD
Mfr Part #:
1330R-56F
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM SMD
Stock on Request
1330R-56F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
1330R-56F Description
Short technical summary and product information.
1330R-56F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
1330R-56F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
1330-56F
1330-56F
API Delevan Inc.