1210R-562F FIXED IND 5.6UH 341MA 1.6OHM SMD
Mfr Part #:
1210R-562F
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 5.6UH 341MA 1.6OHM SMD
Stock on Request
1210R-562F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
1210R-562F Description
Short technical summary and product information.
1210R-562F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
1210R-562F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
1210-562F
1210-562F
API Delevan Inc.