11938MB-A0N-EA-00 FAN 119MM X 38MM 100VAC TERMINAL
Mfr Part #:
11938MB-A0N-EA-00
Mfr Name: NMB Technologies
NMB Technologies
Description:
FAN 119MM X 38MM 100VAC TERMINAL
Stock on Request
11938MB-A0N-EA-00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Air Flow
Bearing Type
Fan Type
Noise
Operating Temperature
Power (Watts)
RPM
Size
Static Pressure
Termination
Voltage
Width
11938MB-A0N-EA-00 Description
Short technical summary and product information.
11938MB-A0N-EA-00 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
11938MB-A0N-EA-00 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
11938MB-A0N-EP-00
11938MB-A0N-EP-00
NMB Technologies
FAN AXIAL 119X38MM 100VAC TERM