100P312D0076-510510 CABLE FFC/FPC 12POS 1MM 3"
Mfr Part #:
100P312D0076-510510
Mfr Name: Nicomatic
Nicomatic
Description:
CABLE FFC/FPC 12POS 1MM 3"
Stock on Request
100P312D0076-510510 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
100P312D0076-510510 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FFC/FPC 12POS 1MM 3"
100P312D0076-510510 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
100P312D0076-510510 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Würth Elektronik
CABLE FFC 12POS 1.00MM 3.94"
View Part
Würth Elektronik
CABLE FFC 12POS 1.00MM 5.98"
View Part
CABLE FFC 12POS 1.00MM 1.97"