09M30-02-1-12N SWITCH ROTARY 30 DEG 2 DECK, 1 P
Mfr Part #:
09M30-02-1-12N
Mfr Name: Grayhill Inc.
Grayhill Inc.
Description:
SWITCH ROTARY 30 DEG 2 DECK, 1 P
Stock on Request
09M30-02-1-12N Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Length
Actuator Type
Angle of Throw
Circuit per Deck
Contact Finish
Contact Material
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Depth Behind Panel
Index Stops
Mounting Type
Number of Decks
Number of Poles per Deck
Number of Positions
Termination Style
Voltage Rating
09M30-02-1-12N Description
Short technical summary and product information.
09M30-02-1-12N Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
09M30-02-1-12N Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
09A30-02-1-12N
09A30-02-1-12N
Grayhill Inc.
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
View Part
09S30-02-1-12N
09S30-02-1-12N
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V