0925R-562J FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM TH
Mfr Part #:
0925R-562J
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM TH
Stock on Request
0925R-562J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
0925R-562J Description
Short technical summary and product information.
0925R-562J Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
0925R-562J Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
0925-562J
0925-562J
API Delevan Inc.