0679H0630-05 FUSE BRD MNT 630MA 350VAC 72VDC
Mfr Part #:
0679H0630-05
Available from 1 distributors
Mfr Name: Bel Fuse
Bel Fuse
Description:
FUSE BRD MNT 630MA 350VAC 72VDC
Total Stock: 263 pcs
0679H0630-05 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
263 pcs
263 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
0679H0630-05 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Operating Temperature
Response Time
Size
Voltage Rating
0679H0630-05 Description
Short technical summary and product information.
0679H0630-05 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
0679H0630-05 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
0679H0630-01
0679H0630-01
Bel Fuse