0679H0630-01 FUSE BRD MNT 630MA 350VAC 72VDC
Mfr Part #:
0679H0630-01
Mfr Name: Bel Fuse
Bel Fuse
Description:
FUSE BRD MNT 630MA 350VAC 72VDC
Stock on Request
0679H0630-01 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Operating Temperature
Response Time
Size
Voltage Rating
0679H0630-01 Description
Short technical summary and product information.
0679H0630-01 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
0679H0630-01 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
0679H0630-05
0679H0630-05
Bel Fuse