050P312K0076-406406 CABLE FFC/FPC 12POS 0.5MM 3"
Mfr Part #:
050P312K0076-406406
Mfr Name: Nicomatic
Nicomatic
Description:
CABLE FFC/FPC 12POS 0.5MM 3"
Stock on Request
050P312K0076-406406 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
050P312K0076-406406 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FFC/FPC 12POS 0.5MM 3"
050P312K0076-406406 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
050P312K0076-406406 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Molex
CABLE FFC 12POS 0.50MM 4"
View Part
Molex
CABLE FFC 12POS 0.50MM 5"
View Part
CABLE FFC 12POS 0.50MM 7"
CABLE FFC 12POS 0.50MM 8"