0438.375WR FUSE BOARD MNT 375MA 32VAC 63VDC
Mfr Part #:
0438.375WR
Available from 1 distributors
Mfr Name: Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE BOARD MNT 375MA 32VAC 63VDC
Total Stock: 12,000 pcs
0438.375WR Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
12,000 pcs
12000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
0438.375WR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Operating Temperature
Response Time
Size
Voltage Rating
0438.375WR Description
Short technical summary and product information.