0438.250WR FUSE BOARD MNT 250MA 32VAC 63VDC
Mfr Part #:
0438.250WR
Available from 1 distributors
Mfr Name: Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE BOARD MNT 250MA 32VAC 63VDC
Total Stock: 9,000 pcs
0438.250WR Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
9,000 pcs
9000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request 2026-02-16 21:33:16
0438.250WR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Operating Temperature
Response Time
Size
Voltage Rating
0438.250WR Description
Short technical summary and product information.