0001.2510.PT FUSE CERM 4A 250VAC 150VDC 5X20
Mfr Part #:
0001.2510.PT
Available from 1 distributors
Mfr Name: Schurter Inc.
Schurter Inc.
Description:
FUSE CERM 4A 250VAC 150VDC 5X20
Total Stock: 80 pcs
0001.2510.PT Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
80 pcs
80 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
0001.2510.PT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Operating Temperature
Response Time
Size
Voltage Rating
0001.2510.PT Description
Short technical summary and product information.