Part Number: ZX60-83LN-S+ Manufacturer: Mini-Circuits Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Amplifiers Product URL: https://distyparts.com/product/zx60-83ln-s RFQ URL: https://distyparts.com/product/zx60-83ln-s#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/46/83/14468326-3157-ZX60-83LN-S_-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/46/78/14467874-3157-ZX60-06183LN_-ND.jpg Summary: ZX60-83LN-S+ is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Mini-Circuits and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ZX60-83LN-S+ is a rf amplifiers from Mini-Circuits. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 60mA, 70mA Frequency: 500MHz ~ 8GHz Gain: 19.2dB Mounting Type: Chassis Mount Noise Figure: 2.2dB P1dB: 20.7dBm RF Type: LTE, Radar, UMTS, WiFi, WiMAX, WLAN Test Frequency: 2GHz Voltage: 5V, 6V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/mini-circuits Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-amplifiers Canonical URL: https://distyparts.com/product/zx60-83ln-s