# ZWF360-24SX-F-W
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZWF360-24SX-F-W
- **Manufacturer:** ETA
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zwf360-24sx-f-w
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zwf360-24sx-f-w#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CE, CSA, FCC, TUV, UL
- **Current:** 15 A
- **Efficiency:** 86%
- **Features:** Standby Output, Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 360W
- **Size:** 8.00" L x 4.67" W x 2.60" H (203.2mm x 118.5mm x 66.0mm)
- **Type:** Enclosed
- **Voltage:** 90 ~ 264 VAC