# ZW-36-09-T-D-405-160
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-36-09-T-D-405-160
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-36-09-t-d-405-160
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-36-09-t-d-405-160#rfq
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.160" (4.064mm)
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)