# ZW-36-09-L-D-300-250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-36-09-L-D-300-250
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-36-09-l-d-300-250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-36-09-l-d-300-250#rfq
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.250" (6.350mm)
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)