# ZW-16-09-G-D-365-240
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-16-09-G-D-365-240
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-16-09-g-d-365-240
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-16-09-g-d-365-240#rfq
- **Length:** 0.240" (6.096mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 32
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)