# ZW-14-13-T-S-400-700
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-14-13-T-S-400-700
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-14-13-t-s-400-700
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-14-13-t-s-400-700#rfq
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.700" (17.780mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 14
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)