# ZW-14-12-L-D-688-125
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-14-12-L-D-688-125
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-14-12-l-d-688-125
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-14-12-l-d-688-125#rfq
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.125" (3.180mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 28
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)