# ZW-10-14-S-S-1100-180
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-10-14-S-S-1100-180
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-10-14-s-s-1100-180
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-10-14-s-s-1100-180#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0碌in (0.76碌m)
- **Length:** 0.180" (4.572mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 10
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)