# ZW-10-12-G-S-700-250
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-10-12-G-S-700-250
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-10-12-g-s-700-250
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-10-12-g-s-700-250#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.250" (6.350mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 10
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)