# ZW-08-09-S-S-300-100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-08-09-S-S-300-100
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-08-09-s-s-300-100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-08-09-s-s-300-100#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0碌in (0.76碌m)
- **Length:** 0.100" (2.540mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 8
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)