# ZW-08-09-L-S-340-125
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-08-09-L-S-340-125
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-08-09-l-s-340-125
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-08-09-l-s-340-125#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.125" (3.180mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 8
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)