# ZW-07-10-G-D-400-170
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-07-10-G-D-400-170
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-07-10-g-d-400-170
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-07-10-g-d-400-170#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 10.0碌in (0.25碌m)
- **Length:** 0.170" (4.318mm)
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)