# ZW-04-07-T-S-260-090
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZW-04-07-T-S-260-090
- **Manufacturer:** Samtec Inc.
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zw-04-07-t-s-260-090
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zw-04-07-t-s-260-090#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.090" (2.286mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 4
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)