# ZUSANSR-F-25
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZUSANSR-F-25
- **Manufacturer:** USA Sealing
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Foam
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zusansr-f-25
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zusansr-f-25#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Density:** 20 lb/ft³
- **Material:** Neoprene
- **Size:** 2.00" W x 120.00" L (50.80mm x 3048.00mm)
- **Thickness:** 0.250" (6.35mm)