# ZUSA12CR10480-33
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZUSA12CR10480-33
- **Manufacturer:** USA Sealing
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Foam
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zusa12cr10480-33
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zusa12cr10480-33#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Brown
- **Density:** 29 lb/ft³
- **Material:** Silicone
- **Size:** 12.00" W x 12.00" L (304.80mm x 304.80mm)
- **Thickness:** 0.188" (4.76mm)