Part Number: ZHD-SCE-1K-4.8-50-S1-4 Manufacturer: TE Connectivity (Raychem) Category: Cables, Wires - Management Subcategory: Labels, Labeling Product URL: https://distyparts.com/product/zhd-sce-1k-4-8-50-s1-4 RFQ URL: https://distyparts.com/product/zhd-sce-1k-4-8-50-s1-4#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/65/15/1365155-ZHD-SCE-1K-4.8-50-4-ND.jpg Summary: ZHD-SCE-1K-4.8-50-S1-4 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TE Connectivity (Raychem) and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ZHD-SCE-1K-4.8-50-S1-4 is a labels, labeling from TE Connectivity (Raychem). DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Color: Yellow For Use With: T200, T312M, T312Mi, T6112DS, TE3112 and TE3124 Thermal Transfer Printers Label Size: 0.19" x 1.97" (4.8mm x 50.0mm) Label Type: Heat Shrinkable Material: Polyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/te-connectivity-raychem Category Page: https://distyparts.com/category/cables-wires-management/labels-labeling Canonical URL: https://distyparts.com/product/zhd-sce-1k-4-8-50-s1-4