# ZFS-84000-CW
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZFS-84000-CW
- **Manufacturer:** JKL Components Corp.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zfs-84000-cw
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zfs-84000-cw#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/76/29/11762993-289-1240-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 6000K
- **Color:** White, Cool
- **Configuration:** Linear Light Strip, Flexible
- **Current:** 1.44A
- **Height:** 2.43mm
- **Lens Type:** Flat
- **Lumens:** 64 lm/W
- **Luminous Flux @ Current:** 2200lm (Typ)
- **Size:** 4000.00mm L x 8.00mm W
- **Temperature:** 25°C
- **Type:** LED Engine
- **Viewing Angle:** 120°
- **Voltage:** 24V