# ZFS-105000HD-12CW
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZFS-105000HD-12CW
- **Manufacturer:** JKL Components Corp.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zfs-105000hd-12cw
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zfs-105000hd-12cw#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 6250K
- **Color:** White, Cool
- **Configuration:** Linear Light Strip
- **Current:** 5A
- **Height:** 2.00mm
- **Lens Type:** Flat
- **Luminous Flux @ Current:** 8400lm
- **Size:** 5000.00mm L x 10.00mm W
- **Temperature:** 25°C
- **Viewing Angle:** 120°
- **Voltage:** 12V