# ZD-TG-S-GTA-10.1-19
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ZD-TG-S-GTA-10.1-19
- **Manufacturer:** Sahara Case LLC
- **Category:** Computer Equipment
- **Subcategory:** Privacy Filters, Screen Protectors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/zd-tg-s-gta-10-1-19
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/zd-tg-s-gta-10-1-19#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Samsung Galaxy Tab A
- **Diagonal Screen Size:** 10.1" (10.10", 257mm)