# YW05010005BM(A130)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** YW05010005BM(A130)
- **Manufacturer:** YS Tech USA
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/yw05010005bm-a130
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/yw05010005bm-a130#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 50mm L x 50mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 5VDC
- **Width:** 10.00mm